ZMA

GOLD ZMA + L-ARGININE COMPLEX

GOLD ZMA + L-ARGININE COMPLEX 45 Kapsül

249,00 TL

DETAYLI İNCELE
GOLD ZMA + L-ARGININE COMPLEX

GOLD ZMA + L-ARGININE COMPLEX 90 Kapsül

389,00 TL

DETAYLI İNCELE
GOLD ZMA + L-ARGININE COMPLEX

GOLD ZMA + L-ARGININE COMPLEX 180 Kapsül

599,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 7
ZMA+ARGİNİNE COMPLEX 90 KAPS. + BOOST PRE-WORKOUT

ZMA+ARGİNİNE COMPLEX 90 KAPS. + BOOST PRE-WORKOUT

1.138,00 TL 1.059,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 11
ZMA+ARGİNİNE COMPLEX 90 KAPS. + CITRULLİNE L-Citrulline 100 GR

Torq Nutrition güvencesiyle, ZMA ürünlerine yönelik ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Sporla ilgilenen kişiler için vitamin ve mineral takviyelerinin önemi büyüktür. ZMA ürünleri, takviye ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki ZMA nedir? Çinko monometiyonin, magnezyum aspartat ve B6 vitamini içeren bir sporcu takviyesidir. Bu takviye, genellikle sporcular arasında performans artışını desteklemek, uyku kalitesini artırmak ve kas iyileşmesini hızlandırmak amacıyla kullanılır.

ZMA Ne İşe Yarar?

ZMA'nın ne işe yaradığını anlamamız için, öncelikle bileşenlerin ne işe yaradığını bilmemiz gerekmektedir. ZMA içeriğinde çinko monometiyonin barındırmaktadır. Çinko monometiyonin vücudumuz için çok sayıda biyolojik süreçte rol oynayan önemli bir mineral olarak karşımıza çıkmaktadır. Bağışıklık sisteminin fonksiyonları, protein sentezi, enzim aktivitesi ve hormonal düzenleme gibi çok sayıda fonksiyon için gereklidir.

ZMA içerisinde yer alan bir bileşen de Magnezyum aspartattır. Magnezyum, kas fonksiyonu, enerji metabolizması, kemik sağlığı için oldukça önemlidir. Sporcular tarafından magnezyum aspartat desteği sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü egzersiz esnasında magnezyum kayıpları yaşanabilmektedir. Magnezyum aspertat, vücut tarafından daha iyi emilim için önem arz etmektedir.

Ayrıca ZMA içeriğinde B6 vitamini de yer almaktadır. Protein metabolizması, sinir fonksiyonları ve hemoglobin üretimi gibi çok sayıda biyolojik süreçte rol oynamaktadır. ZMA takviyelerinde çinko ve magnezyumun vücut tarafından etkin bir şekilde kullanılmasına yardımcı olmak adına bulunmaktadır.

ZMA Faydaları Nelerdir?

Sporcular tarafından kullanımı tercih edilen ZMA, pek çok faydayı bir arada sunmaktadır. İçeriğinde çinko, magnezyum, B6 vitamini bulunduğundan dolayı, bu bileşenler kas onarımı ve büyümesine katkı sağlamaktadır. Magnezyum ve çinko uykunun düzenlenmesine katkı sağlamaktadır. Sporcuların uyku kalitesinin artmasına ZMA fayda sağlamaktadır. Hormonal düzenleme üzerinde etkisi olmakla birlikte, bağışıklık sistemine de destek sağlamaktadır. Tabi bu tür ürünler, herkes üzerinde aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu tür takviyeleri kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

ZMA Supplement Çeşitleri

Farklı ihtiyaçlara en uygun şekilde ZMA supplement çeşitlerini sizler için satışa sunuyoruz. Bu doğrultuda, GOLD ZMA + L- arginine complex ürünü, 45kapsül, 90 kapsül, 180 kapsül seçenekleriyle karşınıza çıkmaktadır. Ürün çeşitlerimizden size uygun olan veya olanları bu sayfamız aracılığıyla kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla Torq Nutrition güvencesiyle ZMA çeşitleri sizlerle.