PROTEİN TOZU

İNDİRİM
% 8
GOLD %100 WHEY PROTEİN TOZU
İNDİRİM
% 9
GOLD %100 WHEY PROTEİN TOZU
İNDİRİM
% 12
GOLD %100 WHEY PROTEİN TOZU
GOLD %100 WHEY PROTEİN

GOLD %100 WHEY PROTEİN 35 Gr x 84 Saşe
Mix

2.749,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 26
GOLD %100 WHEY PROTEİN 35 Gr x 84 Saşe 7 Aroma Seçeneği

GOLD %100 WHEY PROTEİN 35 Gr x 84 Saşe 7 Aroma Seçeneği

3.714,00 TL 2.749,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 16
PEA PROTEİN %100 BEZELYE PROTEİNİ

Protein Tozu

Protein tozu satın al - Kimler protein tozu satın almalıdır? Fitness yapmak için protein tozu kullanmak şart mıdır? Whey Protein tozları hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu sayfada bulacaksınız. Protein tozu, vücut geliştirme ve fitness için önemli bir supplementtir. Bu besin takviyesi, kasların büyümesi ve onarılması için gerekli olan amino asitleri içerir. Protein tozu, genellikle süt, yumurta veya bitkisel kaynaklardan elde edilir ve kolayca hazırlanabilir veya içilebilir şekilde sunulur.

Protein tozu, günlük alınması gereken protein ihtiyacına destek olmak; yaşam kalitesini arttırmak, kas gelişimini desteklemek, kas onarımı ve enerji gibi birçok farklı amaç için kullanılabilen besin takviyeleridir. Protein tozlarının farklı çeşitleri bulunmaktadır ve üretim tekniklerine göre türleri değişebilmektedir. En popüler olan ve sporcular tarafından tercih edilen çeşidi Whey protein tozu yani peynir altı suyu proteinidir. Torq Nutrition tarafından üretilen Gold %100 Whey Protein ürünü, her bir porsiyonda 24,40 gram protein, 5,1 gram BCAA ve birçok amino asit içerir. Sporcular tarafından en çok tercih edilen ürünlerden biri olan Torq Whey Protein tozu, toplam 7 farklı aromasıyla torqnutrition.com.tr adresinde.

Protein Tozu Zararlı Mı?

Protein tozu kullanmak genellikle güvenlidir ve çoğu sporcu hiçbir yan etkisini görmeden kullanabilir. Protein tozu kullanmaya başladıktan sonra şişkinlik, gaz gibi rahatsız edici semptomlar yaşamanız halinde, ürünü süt ile karıştırıyorsanız su ile karıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu yan etkilerin çoğu, laktoz intoleransıyla doğrudan ilgilidir. Kullanacağınız protein tozu ile ilgili olarak; yüksek ham madde kalitesine sahip olmasına, Avrupa standartlarında ve GMP sertifikalı modern tesislerde üretim yapılmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek kaliteye sahip Whey protein tozu kullanmak tamamen güvenlidir.

Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Protein tozu, sıklıkla antrenman öncesi ve/veya antrenman sonrası 1 porsiyon olarak kullanılır. Enerji artışı ve antrenman esnasında protein sentezi sağlamak için antrenman öncesinde protein tozu kullanmak idealdir. Antrenman sonrası kullanım ise, antrenman sırasında hızla boşalan glikojen depolarını doldurmak için iyi bir karbonhidrat kaynağından (Torq Gainer) sonra antrenman sonrasında kas onarımını ve büyümesini hızlı bir şekilde sağlamak için Whey protein kullanılabilir.

Yüksek Kaliteli Protein Tozu Satın Al

Protein tozu satın almadan önce, kullanmak istediğiniz amaç doğrultusunda hangi tür protein tozu ihtiyacınız olduğunu seçmeniz önemlidir. Örneğin, vücut geliştirme amacıyla kullanıyorsanız, whey protein (peynir altı suyundan üretilir) en iyi seçenek olacaktır. Diğer seçenekler arasında soya protein, kazein veya bitkisel protein tozu (örneğin, çekirdek, yonca, bezelye protein tozu) bulunur. Protein tozu satın al konusunda uygun fiyat ve miktar arasında bir denge bulmanız önemlidir. Protein tozu satın al arama sorgusu için en iyi fiyat/performans markalarından birisi 30 yıllık Allergo İlaç şirketinin bünyesinde yer alan Torq Nutrition'dır.

Torqnutrition.com.tr adresini ziyaret ederek protein tozu satın alabilir ve aynı gün ve ücretsiz kargo avantajından yararlanabilirsiniz. İster saşe olarak, ister 490 gram, 1000 gram ve 2300 gram’lık kutulardan satın alarak kaliteli ham maddeye sahip protein tozu kullanabilirsiniz. 30 yıllık Allergo İlaç A.Ş.’nin bilgi birikimiyle ve tecrübesiyle hayata geçen Torq Nutrition ürünleri, Whey ve Pea Protein kategorilerinde ürünler sunar. Türkiye’de ilk defa 7 farklı aroma sunan Torq Nutrition’da beyaz çikolata, çikolata, çilek, kurabiye, limon, mango ve muz aromalarını bulabilirsiniz.

Protein Tozu Fiyatları

Protein tozu fiyatları, ürünün marka ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Gramaj önemli faktördür. Genel olarak yüksek gramaja sahip protein tozları daha hesaplı olmaktadır. Fiyat belirlenirken protein tozunun kaynağı önem arz etmektedir. Sütten elde edilen (whey) protein tozlarıyla, soya, bezelye, pirinçten elde edilen protein tozları arasında farklılıklar olmaktadır. Bu sayfamız üzerinden bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Protein Tozu Faydası

Protein tozu, sporcular ve sporla uğraşan kişiler için popüler ürünler arasında yer almaktadır. Kas gelişiminizin desteklenmesini istiyor, daha iyi bir vücut kompozisyonuna sahip olmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Bilindiği üzere protein, kas dokusunun yapı taşıdır. Protein tozu, kaliteli protein kaynaklarından elde edilmektedir. Vücut tarafından kolayca sindirilebilir. Protein tozları ayrıca:

  • Kas onarımını hızlandırmaktadır.
  • İskelet sağlığını desteklemektedir.
  • Yağsız kat kütlesi artırmak isteyen kişiler için uygundur.
  • Tokluk hissini arttırmaktadır.

Protein tozu faydası genel olarak bu şekildedir.

Protein Tozu Kilo Aldırır Mı?

Protein tozu satın almadan önce yapılan araştırmalardan bir tanesi de protein tozu kilo aldırır mı? Şeklindedir. Aslında bu sorunun cevabı tamamen kullanıcıya bağlıdır. Konunun, diğer beslenme faktörleriyle bir arada değerlendirilmesi gerekir. Boy, kilo, günlük almanız gereken kalori miktarının doğru bir şekilde hesaplanması gerekmektedir. Standart tüketiminizin üzerine çıktığınızda ve ek olarak bunu protein tozuyla desteklediğinizde kilo alabilirsiniz.

Protein Tozu Önerisi

Protein tozu önerisi, kullanıcının yaşına, boy, kilo ve hedeflerine bağlı olarak yapılabilir. Önemli olan husus, kaliteli protein tozu markalarının tercih edilmesidir. Torqnutrition.com.tr olarak Gold %100 Whey protein, veya %100 PEA bezelye proteini ürünlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Aşırı miktarda protein tozu kullanmaktan kaçınmanız önemli bir husustur. Ürünleri kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmanızı öneririz.

En Çok Satan Protein Tozları Hangileri?

En çok satan protein tozları arasında whey protein, soya protein, kazein protein ve bitkisel protein tozu bulunur. Protein tozu satın almaya karar verirken aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Whey protein: Peynir altı suyundan üretilen whey protein, hızlı emilen bir amino asit profili içerir ve kas büyümesi ve onarımı için idealdir. Ayrıca, vücudun immün sistemini güçlendirmek için de faydalıdır.

Soya protein: Bitkisel bir kaynak olan soya protein, geniş bir amino asit profili içerir ve vücudun ihtiyacı olan tüm esansiyel amino asitleri sağlar. Ayrıca, kalp sağlığı için faydalıdır ve kolesterol düzeylerini düşürür.

Kazein protein: Süt proteininin diğer bir türü olan kazein protein, yavaş emilen bir amino asit profili içerir ve kas büyümesi ve onarımı için idealdir. Ayrıca, uyku düzenini düzgün hale getirmek için de faydalıdır.

Bitkisel protein tozu: Örneğin çekirdek veya yonca protein tozu, bitkisel kaynaklı proteinler olarak idealdir, çünkü geniş bir amino asit profili içerir ve vücudun ihtiyacı olan tüm esansiyel amino asitleri sağlar. Ayrıca, sindirim sisteminin sağlığı için de faydalıdır.