Pre Workout Neden Kaşındırır?

Pre Workout Neden Kaşındırır?

Pre Workout takviyeleri, antrenman esnasında performansı artırmak için üretilen ürünlere verilen genel bir addır. Çoğunlukla Kafein, Beta-Alanin, Arjinin, BCAA ve Kreatin gibi maddeler içerirler. Pre Workout kullanan sporcuların en sık sorduğu sorulardan birisi ise Pre Workout neden kaşındırır olmuştur. Peki Pre Workout gerçekten kaşındırmalı mı? Daha fazla kaşıntı, daha fazla etki anlamına mı gelir? Merak ettiğiniz her şey bu içerikte.

Pre Workout Neden Kaşındırır?

Pre Workout neden kaşındırır? Pre Workout, içerisinde bulunan Beta-Alanin maddesinden dolayı geçici olarak kaşıntıya sebep olabilmektedir. “Parestezi” olarak da bilinen bu kaşıntı hissi, geçicidir ve zararlı değildir. Pre Workout kullanımı sonrası yaşanan kaşıntı ve karıncalanma hissi, bazı insanlarda diğerlerine göre daha belirgin olabilir. Vücut, Pre Workout maddelerine alıştığında nispeten daha az kaşıntı ve yanma hissi yaşatabilir.

Kısaca, Pre Workout neden kaşındırır sorusunun cevabı Beta-Alanin'den kaynaklanıyor diyebiliriz.


Daha fazla kaşıntı, daha etkili Pre Workout olduğu anlamına gelmez.


Farklı içeriklere sahip olan Pre Workout takviyeleri arasından genellikle daha fazla kaşıntı yapanın daha etkili olduğuna dair yanlış bir inanış bulunmaktadır. Bilinen aksine, daha fazla kaşıntıya sebep olan Pre Workout daha fazla Beta-Alanin’e sahip Pre Workout anlamına gelir ve antrenman performansına doğrudan bir etkisi bulunmaz.

Pre Workout takviyelerinde performansı artıran maddelerin dengeli bir şekilde olması, en iyi performansı sağlar. Buna göre, Taurin, Ginseng, Beta-Alanin, Kafein, Arjinin, Kreatin, Tirozin, İnositol maddelerin dengeli bir şekilde yer alması iyi bir tercihtir.

Bu içerikte Pre Workout neden kaşındırır sorusuna yanıt verdik.

BOOST PRE-WORKOUT

BOOST PRE-WORKOUT Karpuz 450 Gr

749,00 TL

DETAYLI İNCELE